Súbory

Tradície

Skanzeny

Kroje

Hore

Folklórny súbor Ekonóm

Folklórny súbor EkonómFolklórny súbor Ekonóm sa zrodil v máji roku 1969 pri Vysokej škole ekonomickej v Bratislave. Podobne, ako v ostatných akademických súboroch, sa o to pričinili mladí ľudia z rôznych regiónov Slovenska, ktorí si chceli štúdium spestriť zvykmi a tradíciami svojich rodných krajov. Dodnes sú členmi súboru študenti bratislavských stredných a vysokých škôl, ktorí majú spoločný pozitívny vzťah k slovenskému folklóru. Ich prinesené, rozmanité tradície sú základným kameňom tvorby folklórneho súboru Ekonóm. V repertoári súboru sa nájdu ucelené programové bloky, ako aj samostatné čísla hudobnej, speváckej a tanečnej zložky.

Folklórny súbor Ekonóm sa pravidelne reprezentuje na vlastných vystúpeniach ako aj v rôznych programoch folklórnych festivalov na Slovensku i v zahraničí. Momentálne má súbor okolo 60 členov a rozdeľuje na tri zložky: hudobnú, spevácku a tanečnú. Repertoár našich tancov sa tiahne od západného cez stredné až po východné Slovensko.

Fotogaléria

Najnovšie články nášho súboru:

    Nenašli sa žiadne články.

Kontakty:

Umelecký vedúci:
Ing. Mgr. art Michal Zábražný
michal.zabrazny@gmail.com

Riaditeľ súboru:
Mgr. Ondrej Lenár

folksekonom@gmail.com
fsekonom@fsekonom.sk
0905 132 575

www.fsekonom.sk

     

Podujatia:

6

Spoznávame všetko krásne, čo na Slovensku máme :-) Predstavenie folklórnych súborov, spoznávanie ľudovej architektúry a tradícií.