Súbory

Tradície

Skanzeny

Kroje

Hore

Folklórny súbor Rozmarija

Folklórny súbor RozmarijaFS Rozmarija pracuje pri ABC centre voľného času od roku 1992. Na umeleckej scéne pôsobí 28 rokov. V súčasnej dobe s počtom 200 členov vo veku od 4 do 75 rokov. Pracuje pod vedením Mgr. Danky Kovalčikovej a 10-tich odborných pedagógov. Udržiava a prezentuje tanečný, hudobný, spevácky a zvykoslovný folklór východného Slovenska regiónu Šariš, Zemplín, Abov, Zamagurie, ako aj kultúru menšín žijúcich na území východného Slovenka ako sú rusíni a cigáni. Sprevádzaný je mládežníckou cimbalovou hudbou. Program prezentuje v temperamentnej, humornej a divadelnej podobe. Rozmarija má vlastný štýl prejavu. Osobitým spôsobom súbor Rozmarija zmiešal autentiku a štylizáciu. S mladými členmi sa prezentuje aj experimentálnymi choreografiami, v ktorých spája prvky súčasného umenia s tradičným.

FS Rozmarija reprezentovala Prešov a Slovensko na 98-mich svetových festivaloch:

CIOFF, IOV a IGF organizovaných pod záštitou UNESCO v 24 krajinách Európy a Ázie.
/ Švédsko, Nemecko, Poľsko, Taliansko, Maďarsko, Čechy, Rumunsko, Bulharsko, Grécko, Litva, Portugalsko, Turecko, Španielsko, Rusko, Belgicko, Bielorusko, Francúzsko, Holandsko, Bosna a Hercegovina, Srbsko, Estónsko, India, Macedónsko, Južná Kórea /

Ročne súbor absolvuje okolo 70 vystúpení.

Rozmarija vydala 2 CD nosiče. Detský pod názvom „Rozmarija, jak še prekrašne rozvija“ a druhý pod názvom „Aľe preto špivam, bi še žaľu pozbul“. Speváčky naspievali aj uspávankové a krstinové piesne spolu s inými umelcami na CD „Hajaj, búvaj“ pre OZ Kolyska – Kolísočka.

Fotogaléria

Najnovšie články nášho súboru:

    Nenašli sa žiadne články.

Kontakty:

Mgr. Danka Kovalčiková
vedúca FS a DFS Rozmarija z Prešova

tel.: 0907 18 19 66
e-mail: rozmarijadana@gmail.com

FS Rozmarija pri ABC CVČ
Októbrová 30, 080 01 Prešov
tel.: 051/77 122 91

www.rozmarija.sk

     

Podujatia:

7

Spoznávame všetko krásne, čo na Slovensku máme :-) Predstavenie folklórnych súborov, spoznávanie ľudovej architektúry a tradícií.