Súbory

Tradície

Skanzeny

Kroje

Hore

Ľudový súbor Studničky

Sme ľudový súbor Studničky z Rajeckej doliny (väčšina z nás je z obce Ďurčina a z mesta Rajec). Zúčastňujeme sa na podujatiach ako sú rôzne folklórne festivaly v okolí, hodové slávnosti v našej doline, podujatia farnosti, oslavy, stužkové či firemné akcie. Taktiež sa venujeme tradičnému začepčovaniu neviest, ktoré sa snažíme robiť tak, ako to kedysi robievali naše staré mamy.

Väčšinu piesní, ktoré spievame, máme zozbieraných od starých tetušiek z dedinky Ďurčina – našim najväčším zdrojom je stará mama jednej z nás, a to 80 ročná pani Justína.

Celé spoločné stretávanie začalo v roku 2012, kedy nás pani učiteľka Vanáková z Katolíckej spojenej školy v Rajci združila a vytvorila spevácky folklórny krúžok. Postupom času sme všetky zo základnej školy odišli, no stretávať sme sa neprestali. Dnes sa vedieme už samé a k spevu taktiež pridávame i nejaký tanec/choreografiu alebo rôzne scénky, v ktorých sa snažíme vyobraziť staré zvyky, tradície či bežné práce zo života (typu drápanie peria, hrabanie sena, atď.).

V súbore nás je momentálne 13 dievčat a 2 chlapci a celé to robíme s radosťou a s láskou k nášmu slovenskému folklóru.

Najnovšie články nášho súboru:

    Nenašli sa žiadne články.

Kontakty:

Michaela Augustínová (vedúca)
miskaaug@gmail.com

0944 324 078
0948 422 435

   

Podujatia:

2

Spoznávame všetko krásne, čo na Slovensku máme :-) Predstavenie folklórnych súborov, spoznávanie ľudovej architektúry a tradícií.